Úvod > Život v obci > Aktuality > Vyhlášení II. stupně povodňové aktivity na řece Olešnici

Vyhlášení II. stupně povodňové aktivity na řece Olešnici

14.10.2020

Ve středu dne 14.10.2020 byl v 6:46 vyhlášen v obci Kokory na řece Olešnici II. stupeň povodňové aktivity.

Voda se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Pozor na zvýšený odtok vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Možnost průtoků vody přes komunikace, riziko aquaplaningu.

Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (viz http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_prfdyn.php?seq=2506445).

Uposlechněte, prosím, v případě potřeby, pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru. Vyvarujte se koupání, plavání, jízdy lodí apod. v korytě toku a bezprostředním okolí. Nevstupujte a nevjíždějte do proudící vody a zatopených míst. Omezte pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů.

Děkujeme všem za spolupráci.

2020_10_14_PK Kokory_Vyhlášení II SPA.pdf

Evidenční list hlásného profilu č.317a