Úvod > Život v obci > Aktuality > Vyhlášení III. stupně povodňové aktivity na řece Olešnici

Vyhlášení III. stupně povodňové aktivity na řece Olešnici

14.10.2020

Povodňová komise obce Kokory informuje, že na řece Olešnici v Kokorách byl vyhlášen třetí povodňový stupeň, tj. stav ohrožení.

Doporučujeme sledovat vývoj situace. Za žádných okolností nevstupujte ani nevjíždějte do proudící vody a zatopených míst. Omezte pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů a také v okolí řeky. Parkujte svá auta na výše položených místech. Vyhněte se kontaktu s povodňovou vodou a jejími usazeninami – mohou být kontaminovány.

Akceptujte nařízení povodňové komise a záchranných složek. V tuto chvíli zajišťujeme nejohroženější objekty. Pokud máte zájem o sypaný písek na ochranu svých domů, přineste si pytle k mateřské škole, kde vám hasiči písek poskytnou.

Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti, komunikace, může omezit lidskou činnost a působit škody v krajině a na majetku. Stromy v podmáčené půdě mají sníženou stabilitu.

Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_prfdyn.php?seq=2506445).

V případě ohrožení volejte starostku 724 129 039 anebo místostarostu 724 633 320.

2020_10_14_PK Kokory_Vyhlášení III SPA.pdf