Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Úvod

Není dostupná žádná akce.

 

 

 

Stránky jsou v rekonstrukci, prosíme o strpení a omlouváme se za způsobené komplikace nežli web dokončíme.

 

 O obci

Kaplička Kokory.jpgVítáme Vás na stránkách obecního úřadu v Kokorách. Kokory jsou obec ležící v okrese Přerov. Mají 1119 obyvatel a jejich katastrální území má rozlohu 671 ha.

Oblast Kokor patří k nejstarším známým osídleným místem na Přerovsku, což dokládají i archeologické nálezy datované do doby bronzové. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1279.

Na městečko byly Kokory povýšeny dekretem Ferdinanda I. v roce 1535. V 18. století byly Kokory v majetku jezuitů, po nich se zachovaly barokní památky, jako jsou kaple sv. Františka Xaverského z roku 1724 a pivovar z roku 1761 a socha sv. Floriána. K dalším památkám patří románský kostel Nanebevzetí Panny Marie se zvonem Ježíš Kristus z r. 1477, křtitelnice z roku 1771 a fara z počátku 18. století. Dále pak renovovaný bývalý klášter dominikánek postavený v novogotickém slohu.

Ve východní části obce je chatová oblast, v jejíž blízkosti se nacházejí rybníky s možností rybaření. Dále pak Myslivecká chata u lesa Háje. V obci se nachází sportovní areál umožňující sportovní vyžití (Sokol Kokory). Působí zde Sdružení dobrovolných hasičů.

Nacházejí se zde Základní škola a mateřská škola Kokory.