Úvod > Aktuality > Aktuality archiv

Datum konání: 21. 7. 2012

Plakát
Žhavé rozety 2012

Beruška racing team Radslavice Vás srdečně zve na 6. ročník závodů mopedů a fichtlů, který se koná v sobotu 21. 7. od 8:30 hod Radslavicích. Nenechte si ujít nádhernou adrenalinovou podívanou na závodící historické stroje. Závod se jede ve čtyřech kategoriích: MOPED originál/speciál a FICHTL originál/speciál a je opět zapojen do série Hrací karty Moped Cup. Letos je pro zájemce připravena i možnost vyzkoušet si jízdu na elektrickém kole! Pro diváky i jezdce je připraveno výborné občerstvení v podobě makrel, kabanosu i guláše. Veškeré informace naleznete na www.beruskaracingteam.cz

Plánované přerušení elektřiny

Datum konání: 24. 7. 2012

Datum konání: 24.7.2012 od 7:30 do 17:00

Leták

Ordinační hodiny dětského střediska 29.6 - 4.7.

Ordinační hodiny dětského střediska

Ve dnech 29.6. – 4.7.2012 se na dětském středisku nebude ordinovat z důvodu dovolené.Při akutním onemocnění je možno navštívit dětské středisko v Přerově-Předmostí od 8,00 – 10,00hod.

VaK Přerov-kalkulace za rok 2011

Dětský den

Datum konání: 2. 6. 2012

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V KOKORÁCH
VE SPOLUPRÁCI S OBECNÍM ÚŘADEM KOKORY,
ORGANIZACEMI, SPOLKY A SPONZORY
DĚTSKÝ DEN V KOKORÁCH
na Starém hřišti
V sobotu 2. června ve 13.30 HODIN

Oslavy Cyrila a Metoděje

468-V2.gif
Dobrý den,

5. července v roce 2013 si připomeneme, v rámci státního svátku České republiky, 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Jedná se o nejvýznamnější výročí, které souvisí s kořeny naší historie, vzdělanosti, kultury a počátku státnosti. Z tohoto důvodu byla již v loňském roce ustanovena Národní komise k přípravě cyrilometodějského jubilea, ve které jsou přítomni zástupci Kanceláře prezidenta republiky, Senátu Parlamentu ČR, Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Úřadu vlády ČR, ministerstev ČR, Asociace krajů ČR, Akademie věd ČR, páteřních Univerzit ČR, církví a řady dalších významných kulturních a společenských institucí.

Jedním z prvních projektů je v rámci předsednictví ČR zemí skupiny V4 zahájení přípravy cyrilometodějského jubilejního roku bohoslužbou a koncertem v Římě pod záštitou premiéra ČR a České biskupské konference. Pozváni jsou také premiéři a ministři kultury ostatních zemí skupiny V4.

Národní komise připravuje a koordinuje jednotlivé projekty, které se k tomuto významnému jubileu připravují. Jsou to např. dvě mezinárodní konference v Praze a na Velehradě. Dále je to blok výstav konaných ve více městech České republiky. Na regionálních úrovních se připravují další projekty a také soutěže pro děti a mládež s mezinárodním rozsahem. Jedinečným projektem je také, ve spolupráci s Českou televizí, příprava celovečerního filmu „Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů“, který zmapuje život a dílo slovanských věrozvěstů. Premiéra bude na podzim roku 2013.

Národní komise připravila k tomuto významnému výročí webové stránky, které obsahují všechny potřebné informace. Dovolujeme si Vás tímto požádat, zda je možné umístit upoutávku na jedno z nejvýznamnějších výročí v naší zemi na Vašich webových stránkách. Navržený banner (viz příloha) s proklikem na www.velehrad.eu je k dispozici v příloze. Na tomto webu shromažďujeme informace o veškerých aktivitách k uvedenému výročí. Taktéž jsme to dali na vědomí mnoha médiím, které se již nyní o výročí intenzivně zajímají, aby měly informace koncentrované na jednom místě. Pro jakákoliv potřebná upřesnění jsme Vám plně k dispozici.

Naším cílem je, aby se informace o chystaných oslavách tohoto významného jubilea dostaly co nejvíce do povědomí všech občanů naší vlasti. Chceme i tímto výročím poukázat na bohaté a významné dějiny naší země. V případě, že byste sami připravovali k tomuto výročí nějakou zajímavou aktivitu, rádi na ni také na tomto webu uveřejníme odkaz.

Děkuji Vám za Váš čas a přeji vše dobré

Mgr. Pavel Macura

Sekretář Národní komise k přípravě cyrilometodějského jubilea

Změna otevření pošty

Datum konání: 25. 5. 2012

Ordinační hodiny dětského střediska

Dne 25.5.2012 se na dětském středisku nebude ordinovat – účast na semináři. Při akutním onemocnění je možno navštívit dětské středisko v Přerově-Předmostí od 8,00 – 10,00hod.

Změna ordinace dětské lékařky

Datum konání: 30. 4. 2012

zmena ordinace 30.4.12.pdf

Uzavření MŠ v době hlavních prázdnin