Úvod > Sport > Volejbal

Volejbal

Tento sport má v TJ Sokol Kokory také svou tradici, ovšem kratší než česká a dnes národní házená. Hrálo se již brzy po II. světové válce na hřišti u sokolovny, později po mnoho let na starém hřišti pod kopcem Brambor. Zde, v krásném přírodním prostředí, bývalo na volej- balovém písčitém hřišti rušno nejvíce v prázdniny a slavná bývala i nedělní dopolední setkání a volejbalová utkání "na hody". Hrávaly pospolu všechny generace, z těch starších borců jmenujme jen B. Klímu, R. Zemana, J. Jiříka a J. Jiříkovou. Hřiště na volejbal bývalo i na školním dvoře. Později se volejbal přestěhoval zpět na nově vybudované hřiště u sokolovny a v současnosti převážně do sálu sokolovny.

Volejbalový oddíl TJ Sokola Kokory má dnes 22 registrovaných členů, další tzv. amatéři hrají volejbal v rámci odboru všestrannosti TJ. Pravidelné tréninky sportovního oddílu probíhají vždy ve čtvrtek od 20 hod. v sále sokolovny. Smíšené družstvo oddílu se pravidelně zúčastňuje s dobrými výsledky " Přerovské ligy" a reprezentuje TJ na sokolských i otevřených volejbalových turnajích. Kokorští volejbalisté založili novou tradici zimního turnaje smíšených volejbalových deblů. Ročník 2006 vyhráli a v rámci sportovních soutěží Všesokolského sletu získali v Praze stříbrnou medaili. V roce 2007 na turnaji 21. ledna přepustili prvenství Sokolu Velká a skončili na druhém místě. I tak blahopřejeme.

V rámci odboru všestrannosti se scházejí k rekreačnímu nesoutěžnímu volejbalu i další členové Sokola Kokory a to vždy ve středu od 20 hodin. Stále však bojují s nízkou účastí. Noví zájemci mohou získat informace u p. Stanislava Rygala, případě i předsedkyně oddílu pí. Blanky Slončíkové, členů výboru TJ a jsou srdečně vítáni.

volejbal