Úvod > Aktuality > Aktuality archiv > Hudba, muzikanti a zpěváci

Hudba, muzikanti a zpěváci

13.11.2011

Datum konání: 13. 11. 2011 od 14 hod

Otevřený Sokolský klub seniorů ve spolupráci s Obecním úřadem Kokory a klubem ŽEN ŠEN
pořádá v neděli dne 13. 11. 2011 od 14 hodin v sále sokolovny
již sedmou tradiční besedu tentokrát na téma
HUDBY, MUZIKANTI A ZPĚVÁCI
Společně se v pohodě nedělního odpoledne projdeme v čase s našimi muzikanty z Kokor a okolních obcí, s muzikanty minulosti i současnosti, velkých sálů, orchestrů i tanečních parketů, světem melodií a písniček od vážných přes taneční až k lidovým, tak jak je znali naši otcové i naše generace a jak je znají i ti nejmladší.
Koncipovaný pořad bude střídat mluvené slovo, hudební ukázky reprodukované a živé hudby i zpěvu s volnou a družnou zábavou
Součástí pořadu budou i vystoupení jednotlivých hudebníků, nahrávky, sólové i společné živé zpívánky a muzicírování.
Odpoledne bude doplněno i výstavkou fotografií našich hudeb a muzikantů
(můžete přinést ukázat i ty svoje, využijeme a zpopularizujeme)
Naše hospodyňky, maminky i babičky jistě přinesou něco dobrého na zub, jako dosud na každé pohodové nedělní odpoledne, předem děkujeme.
Rádi bychom si připomenuli zakladatele novodobé hudby v Kokorách, učitelskou rodinu Geislerovu, kapelnickou a muzikantskou dynastii Lichnovských, kapelníka Jaroslava Válka, kapelníky Františka Mandrholce a Otakara Čepeláka, hudební tradici a věhlas Aloise, Vladimíra a Jiřího Válkových v oblasti vážné hudby, Válkovu velkou dechovku i malou dechovku s dalšími kapelníky, slavnou éru naší kokorské Melodie, žeravské muzikanty minulosti i současnosti, učitele Štěpána i další kombinované kapely. Máme předběžně přislíbenu účast manželů Ardaševových, primáše Františka Zemana, regenschoriho a harmonikáře Josefa Drábka, vystoupení bratrů Hasových a dalších muzikantů z okruhu Uvírovy dechovky, folkové vystoupení Oldy Horáka a nebudou chybět ani ti nejmladší. A možná se objeví i sólista na trubku či nějaké opravdu nečekané překvapení. Odpoledne se jistě neobejde bez družné volné zábavy, vzpomínání, prohlídky přinesených muzikantských fotografií, hudebních nástrojů a poslechu nahrávek.
Základní občerstvení bude zdarma, další k dispozici za nízké ceny. Pro účastníky bude v přiměřeném množství k dispozici malá publikace „KOKORSKÉ HUDBY, MUZIKANTI A ZPĚVÁCI“ z místní muzikantské historie připravená pod patronací Obecního úřadu.
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ NA ÚHRADU ČÁSTI OBČERSTVENÍ , MATERIÁLŮ A ENERGIÍ.
SRDEČNĚ ZVOU POŘADATELÉ A GARANTI T. J. SOKOL, OBECNÍ ÚŘAD A KLUB ŽEN ŠEN.
POŘADEM BUDE PROVÁZET KRONIKÁŘ OBCE SCHODY NEBUDOU. A BRÝLE VEZMĚTE SEBOU.