Úvod > Aktuality > Aktuality archiv > Beseda nad obecní kronikou

15.3.2012

Datum konání: 15. 3. 2012 od 18 hodin

Obecní úřad Kokory spolu s kronikářem obce a Kokorskými novinami
srdečně zvou občany všech generací na
Besedu nad obecní kronikou
spojenou s výstavkou fotografií
Kronikář obce provede hosty staršími i novějšími zajímavostmi z historie obce Kokory i historií obecní kroniky.
Beseda je připravována jednak pro starousedlíky, ale zejména i pro občany, kteří se do obce nedávno přistěhovali a chtěli by se s Kokorami podrobněji seznámit a také pro mládež a studenty, kteří mají o své bydliště a jeho okolí opravdový zájem.
K dispozici a nahlédnutí budou všechny svazky obecní kroniky, případně jejich kopie. Součástí besedy bude i výstavka zajímavých historických fotografií a dokumentů vztahujících se k naší obci
Beseda s volnou diskusí se koná
ve čtvrtek 15. 3. 2012 od 18 hodin
v zasedací síni obecního úřadu
Budou přednesena a diskutována témata zejména podle zájmu a také návrhů přítomných. K úvaze a předběžné orientaci předkládáme výběr z následujících tematických okruhům námětů, např.: historie a současnost obecní kroniky, posloupnost kronikářů obce, nejstarší historie obce, Kokory za vlády rodu Kokorských z Kokor, Kokory jako součást rokytnického panství, Kokory městečkem, císařský dekret, Kokory po roce 1851, farnost kokorská a sakrální stavby, školství, naši slavní rodáci, (Geislerovi, Zavadil, Zlámal, Dajč, Vepřek, Gibala, Hložek, Roháč, Válkovi, legionáři, padlí), významné historické stavby, školy, mlýny, pivovar, cihelny, silnice, spotřební družstvo, spolky, kultura, hudby a muzikanti, divadlo, hospody, sport, akce obce, noviny, vydané publikace, restituce, možnosti internetu. Světové války. Místní názvy a trati, katastr, obecní majetek, výhledy.
Jistě najdete oblast, která vás v současnosti, či už po léta zajímá.

Na besedu a výstavku srdečně zveme kokorskou širokou veřejnost, případně i zájemce ze sousedních obcí.