Úvod > Aktuality > Beseda - 70 let po válce

Beseda - 70 let po válce

6.5.2015

70 let po válce

Kronikář obce Kokory spolu se starostkou obce zvou občany na besedu, na které si připomeneme poslední dny války v Kokorách před 70 léty v květnu 1945, jednak ze zápisů kroniky a také z autentických zážitků pamětníků. Pobesedujeme společně v rámci následujících tematických okruhů:

Poslední dny války a 8. květen 1945

Rostislav Kubáč a ostatní mrtví

Kokorští rodáci – hrdinové II. světové války

Kokorská občanka na cestě válečnou Evropou

Beseda se koná od 18 hod. ve středu 6. května 2015

v zasedací síni Obecního úřadu.

K dispozici budou zajímavé materiály z tohoto období a také ze 17. prosince 1944, které si budou moci zájemci volně prohlédnout již od 17.30 hod.

V rámci 70. výročí vítězství spojeneckých sil protihitlerovské koalice nad fašismem a osvobození naší obce i celé naší vlasti, uctíme vzpomínkou i památku obětí válek, možná i vlastní malou kytičkou k pomníku padlých.

Pro skutečné zájemce bude připravena péčí obce i malá brožurka sestavená z článků Kokorských novin orientovaných na tuto tematiku.

Svou účastí (případně i se staršími dětmi nebo vnuky) podpoříte neformálně ve své obci celonárodní a celosvětové oslavy tohoto významného výročí. Pokud máte doma staré fotografie z těchto dnů, i z doby těsně po válce, přineste. Děkujeme a ještě jednou spoluobčany, které dění v obci, včetně její novodobé historie, zajímá

na besedu srdečně zveme.