Úvod > Život v obci > Aktuality > Komentované prohlídky archeologických lokalit - Tajuplné kokorské Hradisko

Komentované prohlídky archeologických lokalit - Tajuplné kokorské Hradisko

6.4.2019

Tajuplné kokorské Hradisko

Vlastivědná společnost muzejní v Olomouci z.s. pořádá pro své členy i další zájemce „Komentované prohlídky archeologických lokalit“. Tentokrát v sobotu 6. 4. 2019 vyjedou členové spolku na takovou prohlídku s výkladem k nám do Kokor (a pak i do Čekyně). Cílem je historicky a především archeologicky zajímavá lokalita Hradisko, na ostrohu nad splavem na Olešnici, osídlená už zhruba v době před dvěma a půl tisíci lety. Prohlídku připravili a odborný výklad vedou manželé Pavlína a Marek Kalábkovi z Olomouce.

Na místo výkladu se zájemci dostanou ze silnice Kokory –Žeravice. Asi 600m od kapličky na okraji obce, případně 300 m od cesty ze hřbitova a ještě před dřevěným křížem, ze silnice odbočí vlevo na neudržovanou polní cestu, která je dovede, prakticky bez převýšení, až k místu výkladu na okraji lesa Hradisko.

Na místě obdrží účastníci (péčí OÚ Kokory) drobnou místní tiskovinu „Tajuplné Hradisko“. O místním pohledu na problematiku kokorského Hradiska se krátce zmíní kronikář obce a pak již bude následovat komentovaná prohlídka lokality plně v režii organizátorů akce.

Vážným zájemcům doporučujeme pevnou obuv, vhodný oděv a přítomnost na místě v 9.45 hod. Na akci srdečně zveme.

Lokalita se nachází na soukromém pozemku, souhlas se vstupem a prohlídkou jsme od majitelky získali.

Ing. Alois Košťálek, kronikář obce